Odcinek 1 z 17. Projekt „Aktywna Integracja Społeczna w Muchowie.

Aktualności, Działaj lokalnie

W 2016 r. Stowarzyszenie Kaczawskie w ramach Programu „Działaj Lokalnie IX“ rozdzieliło pulę dotacji dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych o łącznej wartości 55.000 zł, celem realizacji zaplanowanych przez nich przedsięwzięć, wydarzeń, akcji społecznych, itd. Systematycznie prezentowanych będzie wszystkich 17 projektów wdrażanych na terenie Partnerstwa Kaczawskiego, przybliżając Państwu indywidualnie każdy z nich. Biuro Ośrodka Działaj Lokalnie znajduje się w siedzibie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie.

Odcinek 1 z 17. Projekt „Aktywna Integracja Społeczna w Muchowie.

Projekt realizowany był przez grupę nieformalną  „Aktywni Mieszkańcy Muchowa” w okresie od czerwca do sierpnia 2016 r. na terenie Muchowa i zakładał utworzenie w miejsca służącego integracji społecznej. I tak też się stało! Powstało nasze własne, na swoim gruncie utworzone dzięki wsparciu Wójta Gminy Męcinka, dotacji z programu „Działaj Lokalnie IX” i Naszych mieszkańców miejsce wspólnych spotkań. Mamy piękną wiatę, łato-stoły, podesty, miejsce do wspólnego biesiadowania i grillowania, które pragniemy jeszcze wzbogacić o drzewka i krzewy.

Na projekt pozyskaliśmy dotację z programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Kaczawskie w wysokości 4 tys. złotych. Ponadto Gmina Męcinka wsparła realizację projektu, przyznając środki na wkład własny finansowy, konieczny przy projektach w ramach programu „Działaj Lokalnie”.

Poza utworzeniem miejsca spotkań i integracji w Muchowie w ramach projektu mogliśmy przygotować z myślą o naszych mieszkańcach trzy wydarzenia:

25.06. 2016 – Uroczyste otwarcie miejsca służącego integracji w Muchowie wraz z konkursem piosenki wakacyjnej

16.07.2016 – I-wszy Muchowski Kosiarz

20.08.2016 – Turniej rodzinny na zakończenie wakacji

Przy okazji podsumowania projektu pragniemy serdecznie podziękować następującym osobom:

 • Wójtowi Gminy Mirosławowi Brzozowskiemu za przychylność i wsparcie;
 • „Stowarzyszeniu Patria Nostra” z Pomocnego za czuwanie i pomoc w realizacji naszego pomysłu i sprawy formalne oraz finansowo-księgowe;
 • Grzegorzowi Pisulskiemu – radnemu – za okazywaną pomoc;
 • Jerzemu Kucfirowi – za nieodpłatny transport kostki granitowej;
 • Joannie Lityńskiej – ,,Projektowanie Ogrodów” za nieodpłatny projekt naszego miejsca spotkań;
 • Tomaszowi Sapieło i p. Łukaszowi Kłonica za oświetlenie;
 • firmie Mazur – Bruk – Bartosza Mazura i jego kolegom za poświęcenie dnia wolnego od pracy, aby pomóc nam w przygotowaniu miejsca integracji;
 • Ryszardowi Myślickiemu z Piotrowic – artykuły budowlane – za częściowo nieodpłatny, otrzymany cement;
 • oraz naszym mieszkańcom, którzy w deszczu i spiekocie pracowali, przygotowując wykopy, ścieżki, układali kostkę, sprzątali. 


  Dziękuję zatem:

  – przedszkolakom – Rafałowi, Krzysiowi i Marcelowi,

  – naszym dzieciom, młodzieży, naszym mieszkańcom: Patrykowi Sadowskiemu, Karolowi i Damianowi Malina, Ewelinie, Magdalenie, Michałowi Stańczak, Jakubowi Mazur, Arkadiuszowi Hrankowskiemu, Karolinie Stefaniak, Małgorzacie Pietras, Danielowi Sadowskiemu, Kamilowi, Danielowi, Piotrowi Sylwestrowi Miciak, Marioli i Małgorzacie Gaweł, Józefie Pietras, Annie Łandij, Edycie Madej – Szadel, Sebastianowi Julianów, Andrzejowi Porębskiemu, Marzennie i Markowi Mazur, Jerzemu Malina, Annie i Wiesławowi Pańczak, Annie Matejkowskiej, Marcie i Janowi Rogula, Mariuszowi i Bronisławowi Dziubakowskim, Rafałowi Tyrczowi, Agnieszce Król, Teresie Lityńskiej, Lidii Piątek, oraz wszystkim, którzy wspierali nas dobrym słowem.

  Jestem przekonana, że ten wspólnie zrealizowany projekt jest dopiero początkiem wzrostu aktywności i zaangażowania naszej lokalnej społeczności.

  Janina Porębska – Sołtys Muchowa

Program „Działaj Lokalnie IX” na obszarze Stowarzyszenia Kaczawskiego wspiera Bank Spółdzielczy w Jaworze

 

Poprzedni wpis
Konkurs „Mały ogród – tradycja i nowoczesność”
Następny wpis
Zakładamy tradycyjny sad przy Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej!

Zobacz podobne

Menu
Skip to content