Jak na pewno wiecie, wspieramy inicjatywy lokalne małymi grantami dzięki Programowi Działaj Lokalnie. Od 29 sierpnia 2015 roku prowadzimy ośrodek edukacjiSudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie, która przyniosła radość i wiedzę dziesiątkom tysięcy dzieci i dorosłych. Realizujemy projekty edukacji ekologicznej i regionalnej dla szkół z Krainy Wygasłych Wulkanów. Prowadzimy regionalną informację turystyczną na stronie www.gorykaczawskie.pl. Staramy się o przystąpienie regionu do Światowej Sieci Geoparków UNESCO.

Wraz z Lokalną Grupą Działania „Partnerstwo Kaczawskie” mamy realny wpływ na promocję, rozwój partnerstw i małych przedsiębiorstw turystycznych w regionie. Wspieramy lokalne organizacje pozarządowe i grupy nieformalne w realizacji swoich pomysłów i marzeń.

Do tej pory szczyciliśmy się tym, iż nie korzystaliśmy z żadnej stałej dotacji na funkcjonowanie. Utrzymywaliśmy nasze działania własną pracą oraz dzięki ludziom, którzy nas wspierają. Swoją cegiełkę dokładają co roku dziesiątki wolontariuszy, wspierają nas Gminy Partnerstwa Kaczawskiego, Nadleśnictwa (Jawor, Lwówek Śląski, Legnica, Złotoryja), a także firmy (szczególne ukłony należą się Przedsiębiorstwu Transportowo-Budowlanemu ze Złotoryi oraz Kancelarii Radcy Prawnego Maria Pertek).

W 2020 roku dużo się zmieniło, dla każdego z nas. Pandemia to potężny cios, zwłaszcza dla organizacji i firm, których działalność opierała się na spotkaniach, szkoleniach, warsztatach, wydarzeniach, turystyce, kulturze, gastronomii. Prosimy Was o pomoc, choć najdrobniejszą, abyśmy czuli, iż dalsze działanie ma sens. Że tego, co udało się już zrobić, nie wolno zaprzepaścić.

1 procent podatku

DLA: STOWARZYSZENIE KACZAWSKIE
KRS: 0000134817
CEL SZCZEGÓŁOWY: GEOPARK KRAINA WYGASŁYCH WULKANÓW

Darowizna

NR KONTA: 51 1050 1908 1000 0090 3047 3996
TYTUŁEM: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Menu