Przekaż 1% naszej organizacji

Program „Działaj Lokalnie"

Głównym celem Programu jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego. Realizację Programu na poziomie lokalnym koordynują tzw. Ośrodki Działaj Lokalnie (ODL).

Program „Działaj Lokalnie” powstał w 2000 roku i jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW). Od początku realizuje go Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP).

„Działaj Lokalnie" w Krainie Wygasłych Wulkanów

Stowarzyszenie Kaczawskie
jest Certyfikowanym Ośrodkiem
Działaj Lokalnie

Stowarzyszenie Kaczawskie w pierwszym półroczu każdego roku organizuje konkursy grantowe. Grupy nieformalne i organizacje pozarządowe chcące wspólnie działać na rzecz społeczności, mogą uzyskać dofinansowanie na realizację swojego pomysłu. Projekty w Programie „Działaj Lokalnie” to takie, które aktywizują mieszkańców wokół celów o charakterze dobra wspólnego.

Projekty mogą być realizowane na obszarze gmin: Bolków, Jawor, Jeżów Sudecki, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Świerzawa, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Wojcieszów, Wądroże Wielkie, Zagrodno oraz Złotoryja (gmina wiejska i miasto Złotoryja).

Nasze osiągnięcia w liczbach:

13

ponad 180

55 000 zł

około 1 mln zł

Chcesz ubiegać się o grant „Działaj Lokalnie”?

Masz pomysł na działanie na rzecz swoich sąsiadów, miejscowości, społeczności? Potrzebujesz wsparcia, pieniędzy, inspiracji, zachęty do działania? Mieszkasz i działasz w jednej z 16 gmin Krainy Wygasłych Wulkanów? Ten program jest więc dla Ciebie!

Realizujesz już projekt w ramach „Działaj Lokalnie”?

Otrzymałeś już grant i zabierasz się do działania? A może już przymierzasz się do jego rozliczenia? Napotkałeś jakieś utrudnienia i zastanawiasz się jak je rozwiązać? Chcesz wygodnie ściągnąć wszystkie materiały graficzne?

Aktualności programu

Program wspierają

Nadleśnictwa: Jawor, Legnica, Złotoryja, Lwówek Śląski

Gminy Partnerstwa Kaczawskiego

Media o "Działaj lokalnie"

Inne Programy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

INICJATYWY W ZAKRESIE EDUKACJI

ENGLISH TEACHING

RÓWNAĆ SZANSE

SZKOŁA EDUKACJI PAFW I UW

STYPENDIA POMOSTOWE

SZKOŁA UCZĄCA SIĘ (SUS)

PROJEKTOR – WOLONTARIAT STUDENCKI

UNIWERSYTETY TRZECIEGO WIEKU (UTW)

Rozwój Społeczności Lokalnych

WSPIERAMY ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

SEKTOR 3.0

LIDERZY PAFW

KONKURS „PRO PUBLICO BONO”

PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK

LOKALNE PARTNERSTWA PAFW

Kontakt

Julia Jankowska

Koordynatorka Programu
Sudecka Zagroda Edukacyjna, Dobków 66, 59-540 Świerzawa
+48730663611
Menu