Informacja o przystąpieniu do realizacji projektu

Z przyjemnością informujemy, iż Stowarzyszenie Kaczawskie przystępuje do realizacji projektu „”Punkt informacji turystycznej i promocji oferty kulturalnej regionu wraz z biblioteką regionalną w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie”. Projekt ma na celu poszerzenie oferty turystycznej i kulturalnej na obszarze działania LGD Partnerstwo Kaczawskie oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu Krainy Wygasłych Wulkanów, a cel ten realizowany będzie poprzez:

  • adaptację poddasza dawnego budynku gospodarczego w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie na regionalną bibliotekę, informację turystyczną i miejsce spotkań mieszkańców,
  • przygotowanie mapy geoturystycznej regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego na podkładzie geologicznym. Mapa została wydrukowana na potrzeby biblioteki oraz dostępna jest do ściągnięcia nieodpłatnie dla wszystkich zainteresowanych.

Zapraszamy do śledzenia informacji o projekcie a także do aktywnego udziału w spotkaniach wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów oraz sektora społecznego z regionu Krainy Wygasłych Wulkanów, czyli obszaru działania LGD Partnerstwo Kaczawskie.

Operacja pn. „Punkt informacji turystycznej i promocji oferty kulturalnej regionu wraz z biblioteką regionalną w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie” realizowana przez Stowarzyszenie Kaczawskie, mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej regionu Krainy Wygasłych Wulkanów, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2  „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020. Operacja realizowana w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2023, wdrażanej przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie”.
 

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
III Przegląd Zespołów Ludowych
Następny wpis
O naszej sieci współpracy na IV Forum Geo-Produkt w Jaworznie

Zobacz podobne

Menu