Budziszów Wielki: Miejsce ogniskowe w zielonym zakątku – atrakcją wsi i celem dla integracji

Czas trwania: 2022
Nazwa dotowanego: Stowarzyszenie Miłośnicy Budziszowa Wielkiego „Cichowodzianie” z Budziszowa Wielkiego
Dofinansowanie: 6 000,00 zł
Wartość całkowita projektu: 9 929,10 zł

Cel projektu

Głównym celem projektu była poprawa estetyki i ładu w przestrzeni publicznej, na placu rekreacyjno – sportowym w Budziszowie Wielkim. W zakątku placu powstało przepiękne miejsce ogniskowe w zieleni. Stało się ono atrakcją wsi i celem spotkań integracyjnych oraz odpoczynku dla mieszkańców wsi.

Działania

Działanie w ramach projektu polegało na zaangażowaniu lokalnej społeczności w poniższe działania:

Ogłoszenie i promocja realizowanego projektu w mediach społecznościowych oraz pozyskanie chętnych wolontariuszy przy pracach projektowych i ich realizacji. Uporządkowanie terenu, posprzątanie go i przygotowanie miejsca ogniskowego. Wybór najkorzystniejszych ofert i zakupienie: ławek i stolików z bali, tabliczki z regulaminem korzystania z terenu ogniska, drzewek i krzewów. Miejsce na ognisko obmurowano kostką i kamieniami. Kamienny krąg na ognisko zaaranżowano w sposób bezpieczny, niezagrażający otoczeniu i uczestnikom spotkań przy ognisku. Wokół paleniska ułożono ławki i stoliki z bali. Wokół miejsca ogniskowego, nasadzone zostały drzewka i krzewy ozdobne. Podsumowanie i rozliczenie projektu.

Rezultaty

Dzięki działaniom projektowym miejsce w zakątku placu stało się oazą odpoczynku w zieleni. Projekt pozytywnie wpłynął na wizerunek wsi oraz w oczach odwiedzających naszą wieś. Przyczynił się do uatrakcyjnienia miejscowości. Wspólne prace projektowe, zwiększyły u mieszkańców poczucie odpowiedzialności za swoje otoczenie oraz gotowość do współpracy w przyszłości. Projekt zwiększył integrację mieszkańców oraz rozwiązał problem ochrony środowiska. Jest to przyjemne miejsce odpoczynku i integracji.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie Kaczawskie.

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Jawor: Zmieniamy swoje otoczenie na plus i zwalczamy skutki COVID-19
Następny wpis
Lipa: Wędrówka po Krainie Wygasłych Wulkanów

Zobacz podobne