Certyfikat jakości Geoparku – nabór 2023

certyfikat jakosci

Certyfikat Geoparku – nabór 2023

Stowarzyszenie Kaczawskie ogłasza drugi nabór wniosków do Certyfikatu Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów!

Certyfikat Geoparku – czym jest?

Certyfikat jakości Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów jest regionalnym certyfikatem przyznawanym podmiotom branży turystycznej. Utworzenie certyfikatu Geoparku Krainy Wygasłych Wulkanów ma na celu wyszczególnienie obiektów, które poprzez wysoką jakość wszelkich usług przyczyniają się do szczególnej promocji i ochrony dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego, aktywizacji lokalnego rynku pracy oraz integracji różnych podmiotów branży turystycznej.

Po co ubiegać się o certyfikat?

Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów jest dynamicznie rozwijającą się marką turystyczną, którą docenia coraz więcej turystów. Znak Geoparku Krainy Wygasłych Wulkanów jest znakiem zastrzeżonym, którym bez kosztowo posługiwać mogą się różne podmioty po podpisaniu umowy licencyjnej.

Uzyskanie certyfikatu jakości Geoparku Krainy Wygasłych Wulkanów jest sygnałem dla turystów, że oferowane usługi są na najwyższym poziomie. Takie obiekty będą szczególnie promowane (szczegóły w regulaminie) na wspólnych materiałach promocyjnych (w tym na stronie gorykaczawskie.pl). Posługiwanie się znakiem “certyfikat jakości” świadczyć ma o wysokiej jakości usług ale również o wspólnej pracy na rzecz promocji Geoparku Krainy Wygasłych Wulkanów. 

Kto może otrzymać certyfikat geoparku?

Wnioskodawcą może być organizacja, instytucja, przedsiębiorstwo (w tym osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą) działające na obszarze Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów (teren gmin: Bolków, Legnickie Pole, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Świerzawa, Wądroże Wielkie, Wojcieszów, Zagrodno, Złotoryja gmina wiejska, miasto Złotoryja) a także gminy Jawor i Jeżów Sudecki, a także na terenie gmin przylegających do granic Geoparku, będących członkami Stowarzyszenie Kaczawskiego.

Jakie są warunki otrzymania certyfikatu?

Wszystkie szczegóły dotyczące warunków, jakie należy spełnić, aby otrzymać certyfikat jakości zawarto w regulaminie. Potencjalnych wnioskodawców prosimy o dokładne zapoznanie z regulaminem przed wypełnieniem wniosku aplikacyjnego.

Jak złożyć wniosek o certyfikat geoparku?

Wnioski przyjmowane są poprzez formularz aplikacyjny on-line. Nie jest wymagane składanie żadnych załączników. Nie dotyczy to obiektów noclegowych (patrz regulamin).

Harmonogram procedury certyfikacyjnej 2023

Poniżej przedstawiono kolejne etapy procesu certyfikacji wraz z datami:

  • 29 listopada – ogłoszenie naboru wniosków oraz naboru ewaluatorów
  • do 6 grudnia – termin składania wniosków przez wnioskodawców. Wnioski składane są przez formularz elektroniczny i nie wymagają załączników.
  • do 8 grudnia – powołanie zespołu ewaluatorów przez Zarząd Stowarzyszenia i przyporządkowanie im wniosków aplikacyjnych do oceny
  • do 15 grudnia – ocena wniosków przez ewaluatorów
  • do 20 grudnia – weryfikacja kart oceny przez Zarząd Stowarzyszenia i ogłoszenie listy certyfikowanych podmiotów
  • do 3 stycznia – przyjmowanie ewentualnych odwołań od decyzji Zarządu w sprawie listy certyfikowanych podmiotów
  • styczeń 2024 – wręczenie certyfikatów

Dodatkowe informacje i odpowiedzi na pytania

Informacji udzielają pracownicy Stowarzyszenia Kaczawskiego pod adresem geopark@kaczawskie.pl. Przed zadaniem pytania prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem Certyfikatu.

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Komisja Ewaluacyjna podmiotów starających się o Certyfikat Jakości Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów – nabór 2023
Następny wpis
Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych dla szkół

Zobacz podobne