Mamy się czym pochwalić!

Wszyscy uczestnicy i sympatycy Programu „Działaj Lokalnie” w Geoparku Krainy Wygasłych Wulkanów na pewno się ucieszą: nie dość, że udało się „uratować” kolejną edycję Programu uzbierawszy prawie 30.000 zł w ramach akcji „Działanie nie wygasa”, to jeszcze za tą akcję otrzymaliśmy nagrodę w konkursie na Najefektywniejsze Ośrodki Działaj Lokalnie!

Kapituła konkursu przyznała Stowarzyszeniu Kaczawskiemu, obok dwóch innych Ośrodków Działaj Lokalnie z Polski, nagrodę w kategorii „pozyskiwanie środków finansowych”.

Nagrodę podczas uroczystej Gali Programu Działaj Lokalnie (online) w imieniu Stowarzyszenia Kaczawskiego odebrała skarbnik Stowarzyszenia – Beata Castaneda Trujillo. Co ciekawe, Beata była drugą (z sześciu) koordynatorką Programu w jego 15-letniej historii w Partnerstwie Kaczawskim. „Działaj Lokalnie” w Polsce w zeszłym roku obchodziło 20-lecie istnienia. Nagranie z Gali można obejrzeć tutaj.

Nagrodę otrzymaliśmy za efektywne i kreatywne podejście do pozyskiwania pieniędzy, które posłużą za wkład własny do kolejnej edycji Programu.

W dniach 10 grudnia 2020 – 10 stycznia 2021 przeprowadziliśmy zbiórkę pn. „Działanie nie wygasa!” na portalu wspieram.to, gdzie udało się zebrać ok. 18.000 zł, a kolejne 11.000 zł w formie darowizn trafiło bezpośrednio na konto Stowarzyszenia. Akcję finansowo wsparło 155 osób prywatnych, Nadleśnictwa: Jawor, Lwówek Śląski, Legnica i Złotoryja, a szczególne podziękowania należą się Kancelarii Radcy Prawnego Marii Pertek za największą (5.000 zł!) wpłatę na rzecz akcji. Wszystkie zebrane wpłaty zostaną przekazane na poczet realizacji Programu „Działaj Lokalnie”, dzięki któremu dofinansujemy kilkanaście inicjatyw mieszkańców naszego regionu na rzecz dobra wspólnego! Nabór wniosków w edycji 2021 rozpocznie się w pierwszej połowie kwietnia 2021.

To jeszcze nie wszystko!

Stowarzyszenie Kaczawskie znalazło się w gronie Ośrodków Działaj Lokalnie, które w tym roku przeprowadzą nabór projektów w ramach ścieżki „Działaj lokalnie i ekologicznie”. To oznacza, że poza standardowym naborem do Programu Działaj Lokalnie przeprowadzimy dodatkowy nabór wniosków na ekologiczne inicjatywy na rzecz dobra wspólnego! Możecie już zacząć marzyć, jakiej „zielonej” zmiany chcielibyście dokonać w swoim otoczeniu!

Ścieżkę tą zainicjowało i współorganizuje WWF Polska.

Program Działaj Lokalnie realizuje Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Spotkanie on-line podsumowujące XIV edycję „Działaj Lokalnie”
Następny wpis
Konkurs na Geogadżet

Zobacz podobne

Menu