Nagrodzono uczniów w konkursie EOG

Znamy już wyniki ogłoszonego przez Stowarzyszenie Kaczawskie konkursu „Do czego potrzebna jest nam bioróżnorodność?” adresowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Partnerstwa Kaczawskiego. W marcu 2016 r. przedstawiciele naszego Stowarzyszenia bezpośrednio odwiedzili wszystkie szkoły w regionie zapraszając młodzież do udziału w konkursie polegającym na samodzielnym wykonaniu produktów użytkowych wykorzystując naturalne surowce i materiały znalezione w lesie, ogrodzie, itd. (czytaj więcej) Niezwykle ciekawie przygotowane i nadesłane przez uczniów prace dowiodły, że z produktów tych można wykonać naprawdę wiele interesujących przedmiotów, które z powodzeniem możemy wykorzystać w wielu miejscach i sytuacjach.

Najwięcej prac do konkursu nadesłano z Publicznego Gimnazjum im. Władysława St. Reymonta w Marcinowicach, co zdecydowało o przyznaniu głównej nagrody dla placówki (telewizor o wartości 2.000 zł.). Wyróżniono również autorów najciekawszych prac, a byli to Natalia Karpińska i Martyna Kwiecień za pracę „Wiosenny Kosz z owocami”, Maja Dębicka jako wykonawca dzieła „Stroik” oraz Patrycja Zdziech za pracę „Świecznik”. Nagrody wręczył przy okazji uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2016/17 członek zarządu Stowarzyszenia i jeden z koordynatorów niniejszego projektu Krzysztof Kowalczyk.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy do udziału także w innych inicjatywach organizowanych przez Stowarzyszenie Kaczawskie.

Konkurs zorganizowano i nagrody zakupiono w ramach projektu „Sudecka Zagroda Edukacyjna, czyli jak ekofilozofia wróciła na wieś” finansowanego ze środków Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

 

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Warsztaty geo-edukacyjne w Radzimowicach
Następny wpis
Renowacja sprzętu rolniczego i gospodarczego

Zobacz podobne

Menu