Nocne zwiedzanie Zamku Grodziec

18 kwietnia br. trzydziestoosobowa grupa śmiałków z Centrum Aktywności Społecznej „Wulkan” w Złotoryi – wyruszyła na podbój tajemniczego Zamku Grodziec. Nocne zwiedzanie, wizyta w zbrojowni, nocowanie w zamku na wygasłym wulkanie, poznawanie historii tego niesamowitego miejsca to tylko nieliczne atrakcje, które tam na nas czekały. Drugiego dnia uczestnicy wzięli udział w warsztatach archeologicznych, które poprowadził archeolog Mariusz Łesiuk. W ramach zajęć p. Mariusz zaprezentował archeologię na podstawie najważniejszych znalezisk z terenu Pogórza Kaczawskiego. Główną częścią szkolenia była wyprawa terenowa do najciekawszych miejsc w otoczeniu góry Grodziec, podczas której zostały zademonstrowane metody archeologicznych badań powierzchniowych. Uzupełnieniem warsztatów była prezentacja multimedialna omawiająca techniki wykopaliskowe na podstawie znalezisk z dworu rycerza-rabusia w Olszanicy.

Wyjazd miał na celu poznanie lokalnego dziedzictwa historyczno-kulturowego Krainy Wygasłych Wulkanów. Szczególne słowa podziękowań kierujemy do Pań przygotowujących posiłki na zamku, p. Jarosława Janowskiego – naszego przewodnika oraz p. Piotra Janczyszyna, którzy umożliwili nam przeżycie niesamowitej przygody w zamkowych murach.

Wyprawa została zorganizowana w ramach projektu Młodzi odkrywają tajemnice i potencjał regionu – budujemy Centrum Aktywności Społecznej „Wulkan”, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Kaczawskie i Stowarzyszenie Nasze Rio w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW.

 

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Remont Centrum Aktywności Społecznej „Wulkan” nabiera tempa!
Następny wpis
Młodzi zdobyli Fujijamę!

Zobacz podobne

Menu