Posadziliśmy 70 sztuk tradycyjnych odmian drzew i krzewów owocowych!

W czwartek 10 listopada 2016 roku w ogrodzie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej odbyło się sadzenie tradycyjnych odmian drzew i krzewów owocowych.

O godzinie 14:00 wraz z mieszkańcami Dobkowa rozpoczęliśmy prace przygotowawcze. Pierwszym krokiem była segregacja wszystkich roślin, a następnie wybór miejsca do ich nasadzenia. Przez ponad trzy godziny wszyscy dzielnie pracowali i jeszcze przed zapadnięciem zmroku 70 sztuk drzew i krzewów znalazło się na swoich miejscach. Wśród roślin nasadzonych tego dnia w ogrodzie edukacyjnym naszego centrum były między innymi tradycyjne odmiany czereśni, wiśni, jabłoni, gruszy oraz agrestu i porzeczki.

Zakup roślin i sprzętu potrzebnego do utworzenia ogrodu oraz późniejszej jego pielęgnacji został sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z inicjatywy pn. „Sudecka Zagroda Edukacyjna ratuje stare odmiany drzew i krzewów owocowych” odbywającej się w ramach projektu „Oddolne inicjatywy dla zachowania bioróżnorodności i ochrony siedlisk owadów zapylających” realizowanego przez Fundację Ekologiczną „Zielona Akcja”.

Wszystkim przybyłym wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz za pomoc przy realizacji przedsięwzięcia.

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Zajęcia edukacyjno-integracyjne dla młodzieży z Centrum Aktywności Społecznej „Wulkan”
Następny wpis
Relacja z seminarium „Bioróżnorodność w gospodarstwie rolnym – korzyści i wyzwania”

Zobacz podobne

Menu