Spotkajmy się w Prusicach na Górze Karola!

Czas trwania: czerwiec – październik 2020 r.
Nazwa dotowanego: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Prusice
Dofinansowanie: 4.450 zł
Wartość całkowita projektu: 10 289,09 zł


Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii koronawirusa i zatrzymanie pogłebiającej się izolacji społecznej wśród mieszkanców Prusic. Integracja i aktywizowanie społeczności lokalnej. Rozwój życia społeczno-kulturalnego, propagowanie wspólnego i czynnego wypoczynku.

W ramach projektu zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjne „Higiena jest ważna” i „Pierwsza pomoc”. Dzieci uczyły się jak prawidłowo myć ręce. Dzięki specjalnemu urządzeniu z lampami ultrafioletowymi uczestnicy zobaczyli, czy robią to prawidłowo, oraz jak i gdzie na skórze gromadzą się zarazki. Uczyły się również udzielania pierwszej pomocy. Zorganizowano konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Narysuj wirusa”. Wystawiono wykonane prace w świetlicy wiejskiej. Każdemu uczestnikowi wręczono nagrody. Zamontowano na Górze Karola dużą rzeźbioną ławkę. Zorganizowano konkurs filmowy na krótki filmik o Prusicach. Zorganizowano Piknik Rodzinny na Górze Karola wraz z projekcją filmu „Kina pod chmurką”na wzór Kaczawskiego Kina Plenerowego.

Rezultaty Projektu:

Z projektu skorzystali mieszkańcy i przyjezdni goście: nabyli nową wiedzę i ważne umiejętności, rozwinęli nowe pasje i umiejętności. Dzięki ogromnej ławce wzrosła atrakcyjność naszego miejsca rekreacyjno-widokowego na Górze Karola. Wzrósł poziom integracji wśród mieszkańców. Piknik rodzinny z ogniskiem oraz kino plenerowe było impulsem stworzenia cyklicznych imprez integracyjno-kulturalnych. Ograniczono negatywny wpływ pandemii koronawirusa i zatrzymano postępujący proces izolacji społecznej.
Odbiorcami projektu byli: mieszkańcy naszej wsi, turyści/osoby rekreacyjnie przemierzające okolicę – w skali roku będzie to około 1000 osób, które korzystać będą z miejsca widokowego i „dużej rzeźbionej ławki” na Kopczynie, zaproszeni goście (lokalne władze, sołtysi z sąsiednich miejscowości), osoby, które wzięły udział w wydarzeniu podsumowującym projekt – około 15 osób.


Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie Kaczawskie.

Jesteś zainteresowany udziałem w Programie Działaj Lokalnie?
Masz pomysł na aktywizację środowiska, w którym żyjesz i poszukujesz środków finansowych na ten cel?

Skontaktuj się z jego koordynatorką – Julią Jankowską
e-mail: dzialajlokalnie@kaczawskie.pl, tel. 730-663-611

Ośrodek Działaj Lokalnie
Stowarzyszenie Kaczawskie

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
#CzekamyNaWas w Wojcieszowie!
Następny wpis
Zadalnie –> … i lokalnie !

Zobacz podobne