Przekaż 1% podatku dochodowego na Stowarzyszenie Kaczawskie!

Przekaż 1 procent na edukację przyrodniczą – 1 procent Dolny Śląsk

 

Szanowni Państwo,

jak co roku zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego dla Stowarzyszenia Kaczawskiego.

Stowarzyszenie Kaczawskie jest organizacją pożytku publicznego, działającą od 2004 roku na obszarze Gór i Pogórza Kaczawskiego. Naszym celem jest budowanie trwałej, partnerskiej współpracy pomiędzy ludźmi, instytucjami i przedsiębiorcami w drodze do zrównoważonego rozwoju regionu. Jesteśmy Lokalną Organizacją Grantową, dzięki czemu poprzez program „Działaj Lokalnie” wspieramy aktywizację małych społeczności w regionie. Zajmujemy się edukacją ekologiczną oraz promocją zrównoważonej turystyki w naszym regionie. który jest już rozpoznawalny pod nazwą Kraina Wygasłych Wulkanów.

Działamy społecznie, a środki na funkcjonowanie oraz finansowanie projektów zdobywamy startując w konkursach grantowych, dzięki składkom członków, darowiznom oraz dzięki wsparciu osób, które decydują się przekazać nam 1% podatku.

W 2010 roku rozpoczęliśmy realizację największego dotychczas projektu – budowy Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej. Dzięki środkom unijnym oraz krajowym zakupiliśmy w Dobkowie zabytkową zagrodę, aby zaadaptować ją na nowoczesne centrum edukacji i aktywizacji lokalnej społeczności.
Obecnie trwa remont dawnego budynku mieszkalnego oraz budynku gospodarczego. Już w 2015 roku centrum otworzy swoje drzwi jako nowoczesny obiekt edukacyjny, gdzie poprzez dobrą zabawę i z wykorzystaniem najnowszych technologii dzieci i młodzież będą się uczyć o georóżnorodności, bioróżnorodności i krajobrazie kulturowym Sudetów Zachodnich.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o dołożenie swojej „cegiełki” do budowy Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej poprzez przekazanie 1% podatku dochodowego na Stowarzyszenie Kaczawskie (KRS 0000134817).
Z wdzięcznością przyjmiemy również inne formy pomocy i współpracy: wsparcie merytoryczne, przekazanie sprzętu lub materiałów edukacyjnych, darowizny, promocję naszych działań w mediach oraz wśród współpracowników, rodziny i znajomych.

Załączniki (grafiki promocyjne i list w formacie pdf) – do nieodpłatnego wykorzystania w promocji oraz w mediach:

1 procent dla Stowarzyszenia
Kaczawskiego

Ulotka

Banner

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Dziedzictwo Kaczawskiej Wsi – adaptacja budynku gospodarczego w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej
Następny wpis
Edukacja przyrodnicza – nabór na kurs trenerów

Zobacz podobne

Menu