Coroczne spotkanie Ośrodków Działaj Lokalnie

Z pewnością tegoroczna Gala Laureatów Programu Działaj Lokalnie, która odbyła się w dniach 21-23 marca br. w Warszawie okazała się niezwykle interesująca i owocna dla wszystkich Ośrodków Działaj Lokalnie zrzeszonych pod patronatem Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Oprócz bardzo widowiskowej Gali, w ramach której wręczono tytułu Społecznika Roku oraz Społecznika 10-lecia, program trzydniowego pobytu wypełniony był ciekawymi wykładami i warsztatami. Dlatego też nie mogło zabraknąć w nim przedstawicieli Dolnego Śląska tj. reprezentantów ODL Stowarzyszenie Kaczawskie, Wrzosowa Kraina, Krainy Łęgów Odrzańskich i wielu innych wspaniałych i prężnie działających ośrodków.

Program zajęć obejmował m. in.:
Wykłady:
– Od poczucia niesprawiedliwości do hejtu. Od empatii do społecznego zaangażowania Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta, trener i doradca biznesu (Instytut Psychoimmunologii)
– Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich, Piotr Krygiel (NIW-CRSO)
– Inicjatywa Rok Wolności, Anna Cieśla, Jacek Michałowski (Stowarzyszenie ROTA)
– Fundusze Norweskie, Sylwia Sobiepan (Fundacja Batorego).

Warsztaty:
– Jak radzić sobie z hejtem w social media?
– Google AdWords dla NGO
– Zmiany prawne dotykające działalności trzeciego sektora
– Lokalne komisje grantowe
– Metody generowania pomysłów
– Metoda animacji na rzecz dobra wspólnego w ODL
– Narzędzia w prowadzeniu projektu.

Podczas warsztatów cztery Ośrodki DL z obszaru Dolnego Śląska w tym m. in. Stowarzyszenie Kaczawskie oraz z terenu Lubelszczyzny, podjęły decyzję o głębszej współpracy, wymiany doświadczeń oraz realizacji wspólnych działań, które mogą przybrać postać spotkania regionalnego lub wspólnego podsumowania uruchamianej właśnie nowej edycji tego programu. Szczegóły z pewnością poznamy w najbliższym czasie.

================

     ===================

Piękna Warszawa widziana z 25 piętra

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Gala Laureatów Programu Działaj Lokalnie za nami
Następny wpis
Działaj Lokalnie ruszył nabór wniosków

Zobacz podobne

Menu