Działaj Lokalnie – nabór 2021

Zapraszamy do składania wniosków Programie „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, koordynowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Organizacją grantową, do której wnioski składać mogą Krainy Wygasłych Wulkanów jest Ośrodek Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie Kaczawskie.

JAK złożyć wniosek?

Nabór odbędzie się od 14 kwietnia do 14 maja 2021.
Wnioski składane są wyłącznie przez Generator wniosków on-line.
Wnioskodawcy nie przygotowują żadnych załączników ani dokumentów papierowych.

Wnioski w Programie składać mogą organizacje pozarządowe i grupy nieformalne działające na obszarach gmin: Bolków, Jeżów Sudecki, Jawor, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Świerzawa, Wądroże Wielkie, Wojcieszów, Zagrodno, Złotoryja (miasto i gmina wiejska).

Termin realizacji i rodzaje projektów

Projekty, które otrzymają dofinansowanie będą mogły być realizowane między 1 czerwca 2021 a 31 grudnia 2021 i trwać od 3 do 6 miesięcy.

W ramach tegorocznego naboru wnioskodawcy mogą planować działania na rzecz dobra wspólnego, w tym także działania przeciwdziałające negatywnym skutkom pandemii. Proponujemy również możliwość złożenia wniosku w dwóch ścieżkach tematycznych:

—> Ścieżka tematyczna „Poznajemy i promujemy Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów”

Ścieżka ma na celu zapoznawanie mieszkańców z wyjątkowym dziedzictwem geologicznym, przyrodniczym i kulturowym regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego, aspirującego do Światowej Sieci Geoparków UNESCO. Projekty realizowane w ramach ścieżki powinny zawierać elementy tematyczne nawiązujące do lokalnego dziedzictwa, promować wśród mieszkańców ideę Geoparku lub być nakierowane na zachowywanie i udostępnianie obiektów dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego regionu.

—> ŚCIEŻKA TEMATYCZNA „DZIAŁAJ LOKALNIE I EKOLOGICZNIE”

Ścieżka jest wspólną inicjatywą programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji WWF Polska. W ramach ścieżki dofinansowane zostaną 3 projekty na łączną kwotę 9.000 zł.

Zainteresowani złożeniem wniosku w ramach ścieżki muszą zapoznać się z regulaminem i szczegółami naboru tutaj.

BUDŻET I Finansowanie

W tegorocznym naborze na wszystkie projekty grantowe przeznaczono 55.000,00 zł. Pula środków przeznaczona na wnioski składane w obrębie ścieżki tematycznej „Poznajemy i promujemy Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów” wynosi 20.000 zł. Kwota dofinansowania pojedynczego grantu nie może przekroczyć 6.000,00

Ścieżka „Działaj Lokalnie i Ekologicznie” dofinansuje dodatkowo 3 projekty, każdy na kwotę do 3.000 zł.

Edycja 2021 Programu „Działaj Lokalnie” w Krainie Wygasłych Wulkanów jest finansowana przez:

 • Polsko Amerykańską Fundację Wolności
 • Stowarzyszenie Kaczawskie

Wkład finansowy Stowarzyszenia Kaczawskiego do Programu wsparli:

MATERIAŁY dla wnioskodawców

Przed uczestnictwem w szkoleniach czy zadaniem pytań, bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Szkolenia dla Zainteresowanych złożeniem wniosku

23 kwietnia 2021, PIątek, godz. 16:00-18:00

Temat: Jak „Działać Lokalnie”?

Na spotkaniu omówimy podstawy i najważniejsze założenia Programu Działaj Lokalnie, typy projektów, które rekomendowane są do dofinansowania, zasady naboru i oceny wniosków. Szkolenie rekomendowane zwłaszcza osobom i grupom, które zaczynają przygodę z Programem.

Link do spotkania

29 kwietnia 2021, CZWARTEK, GODZ. 16:00-18:00

Temat: Planowanie i wdrażanie projektu grantowego.

Podczas tego spotkania dowiecie się, w jaki sposób planować działania projektowe, od angażowania innych osób, przez dokonywanie zakupów, aż po promocję. Poznacie tajniki „myślenia projektowego” i technikę „wstecznego planowania”, które pomogą Wam przygotować czytelny i praktyczny plan działań w projekcie. Zdobyta wiedza pomoże przygotować się do projektu tak, aby był on logiczny, łatwy do zrealizowania i aby unikać późniejszych przesunięć i aneksowania umów. Szkolenie rekomendowane wszystkim wnioskodawcom, nawet tym, którzy już mają doświadczenie w realizacji projektów.

Link do spotkania

6 maja 2021, CZWARTEK, GODZ. 16:00-18:00

Temat: Generator i inne aspekty techniczne wniosków do Programu „Działaj Lokalnie”

Na trzecim spotkaniu przedstawimy działanie generatora, logowanie, tworzenie wniosku, a także poszczególne pola konieczne do wypełnienia.

Link do spotkania

Informacje praktyczne

 • WSZYSTKIE SZKOLENIA SĄ BEZPŁATNE.
 • Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji, ani rezerwacji miejsc.
 • Szkolenia odbędą się na platformie Google Meet. Nie ma konieczności instalacji żadnej aplikacji, wystarczy w dniu szkolenia kliknąć podany link, który otworzy się w przeglądarce. Na spotkanie można dołączyć za pośrednictwem smartfona z dostępem do internetu, po zainstalowaniu aplikacji Google Meet.
 • Szkolenia nie będą nagrywane, ani powtarzane.
 • Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniach, mogą zapoznać się z materiałami szkoleniowymi i instrukcjami dotyczącymi naboru samodzielnie, lub skorzystać z konsultacji indywidualnych.

konsultacje indywidualne

W trakcie naboru uruchomione zostaną indywidualne konsultacje, podczas których będzie można zadać konkretne pytania lub skonsultować treść przygotowywanego przez siebie wniosku z koordynatorką Programu.

Konsultacje będą realizowane wyłącznie online, w każdą środę w godzinach 14:00-17:00 w czasie trwania naboru, oraz dodatkowo w czwartek 13 maja 2021.

Terminy konsultacji:

 • środa 21 kwietnia 2021, godz. 14:00-17:00
 • środa 28 kwietnia 2021, godz. 14:00-17:00
 • środa 5 maja 2021, godz. 14:00-17:00
 • środa 12 maja 2021, godz. 14:00-17:00
 • czwartek 13 maja 2021, godz. 14:00-17:00

Format konsultacji:

 • Konsultacje odbędą się przez platformę Google Meet w formie spotkań jeden na jeden
 • W podanych godzinach koordynatorka Programu będzie dostępna pod tym linkiem.
 • Po kliknięciu w link pojawi się prośba o dołączenie do spotkania.
 • Jeżeli prośba nie zostaje zaakceptowana natychmiast, oznacza to, iż linia jest zajęta. Prosimy poczekać „w kolejce” lub spróbować kilka minut później.
 • Aby ułatwić proces, prosimy o wcześniejsze przygotowanie konkretnych pytań i miejsca do zanotowania odpowiedzi.
 • Jeżeli konsultacje polegają na omówieniu treści wniosku, należy przygotowane materiały przesłać przynajmniej dzień wcześniej na adres dzialajlokalnie@kaczawskie.pl

kontakt i informacje:

Julia Jankowska

Koordynatorka Programu „Działaj Lokalnie” w Stowarzyszeniu Kaczawskim.

e-mail: dzialajlokalnie@kaczawskie.pl

telefon: 730 663 611

Grupa na Facebooku:

Dla byłych i obecnych wnioskodawców, którzy chcieliby się wymieniać informacjami, pomysłami, poznać się lub zadać pytanie o Program Działaj Lokalnie, utworzyliśmy specjalną grupę na Facebooku:

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Konkurs na Geogadżet
Następny wpis
Działaj Lokalnie i ekologicznie – nabór wniosków

Zobacz podobne

Menu