Janowice Duże integrują mieszkańców regionu promując tradycje ludowe

Prezentujemy Państwu kolejny projekt wdrażany w ramach Programu Działaj Lokalnie IX pt. „Janowice Duże integrują mieszkańców regionu promując tradycje ludowe”. Oto jego szczegóły:

 

Cel projektu

Celem projektu było zachęcenie mieszkańców Janowic Dużych do wspólnych działań promujących tę miejscowość, budowanie wspólnej tożsamości i próba przezwyciężenia podziałów między mieszkańcami.

Działania zrealizowane w ramach projektu

Wspólne działanie polegało na budowie wiaty rekreacyjnej w miejscowości Janowice Duże oraz organizacji warsztatów plastycznych, w tym tworzenia instalacji dożynkowych, wyrobów z ceramiki i tworzenia lalek ludowych tzw. „motanek” dla mieszkańców miejscowości i sąsiadującego obszaru.

W trakcie realizacji projektu , wykorzystując środki własne oraz uzyskane w konkursie grantowym „Działaj Lokalnie 2016”:
– zbudowano wiatę rekreacyjną na boisku sportowym w miejscowości Janowice Duże
– we wrześniu 2016 roku zorganizowano otwarte warsztaty plastyczne tworzenia instalacji dożynkowych, ceramiki i wytwarzania lalek ludowych, które połączono z animacjami i zabawami dla dzieci.

Rezultaty projektu

1. Zbudowano wiatę rekreacyjną na boisku sportowym w miejscowości Janowice Duże, z której korzystają gracze i kibice, a także osoby odwiedzające tą miejscowość
2. Zorganizowano otwarte warsztaty tworzenia instalacji dożynkowych, ceramiki i wytwarzania lalek ludowych, animacje i zabawy dla dzieci; w imprezie uczestniczyli mieszkańcy Janowic Dużych i okolicy; impreza połączona z oddaniem do użytku wiaty zgromadziła łącznie (ok. 250 osób). Planowane są kolejne warsztaty.

Odbiorcy projektu

Projekt skierowano do wszystkich mieszkańców Janowic Dużych oraz okolicznych miejscowości, odnotowano również udział w projekcie mieszkańców pobliskiego miasta powiatowego Legnica. Szczególnym zainteresowaniem objęto osoby dorosłe i dzieci, które zainteresowane są rękodziełem z położeniem nacisku na przedmioty artystyczne zawierające motywy ludowe.

Tytuł projektu:  Janowice Duże integrują mieszkańców regionu promując tradycje ludowe

Nazwa dotowanego: NASZE JANOWICE

Wartość dofinansowania:  4.710,00 zł

Wartość projektu:  9.260,00 zł

Program „Działaj Lokalnie IX” na obszarze Stowarzyszenia Kaczawskiego wspiera Bank Spółdzielczy w Jaworze

Poprzedni wpis
Relacja z seminarium „Bioróżnorodność w gospodarstwie rolnym – korzyści i wyzwania”
Następny wpis
Grzegorzów wczoraj i dziś

Zobacz podobne

Menu
Skip to content