Grzegorzów wczoraj i dziś

Cel projektu

Integracja wielopokoleniowa i aktywizacja mieszkańców Grzegorzowa oraz integracja społeczności lokalnej. Zaplanowano uporządkowanie terenu, zakup ław i stołów, które pozwolą na organizowanie spotkań.

Działania zrealizowane w ramach projektu

Zorganizowano spotkanie rodzinne z okazji „Dnia Dziecka” oraz „Pożegnanie lata”. Zakupiono część artykułów spożywczych oraz nagrody i upominki dla dzieci. Mieszkańcy przygotowali Dzień Dziecka – jako spotkanie rodzinne na boisku: wspólny piknik wszystkich pokoleń z dziećmi w roli głównej, degustacja domowych wypieków, ciasteczek, konkursy z nagrodami, dla dzieci kolorowanie, malowanie farbami, wspólne zabawy, malowanie twarzy oraz konkurs małych talentów. Wspólne uprzątnięto teren obok boiska i placu zabaw, a następnie wybrukowano plac, na którym docelowo ustawiano ławki i drewniane stoły podczas spotkań.

Rezultaty projektu

W ramach realizacji projektu osiągnięto zakładane rezultaty. Do prac porządkowych zgłosiło się wiele osób. Szczególnie wyróżnili się wolontariusze, którzy utwardzali plac i wyłożyli go kostką granitową. Zakupione namiot, ławy i stoły wykorzystano przy organizacji spotkania „Pożegnanie lata”. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i bliżej się poznali. Mieszkańcy wsi wspólnie zorganizowali imprezę na Dzień Dziecka oraz „Pożegnanie lata”, przygotowali konkursy oraz ciasta i jedzenie na imprezy.

Odbiorcy projektu

Odbiorcami projektu byli mieszkańcy wsi: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy.

Partnerzy w realizacji projektu

Urząd Gminy Mściwojów, wolontariusze, Stowarzyszenie Ekomuzeum Wsi Dolnośląskiej

Program „Działaj Lokalnie IX” na obszarze Stowarzyszenia Kaczawskiego wspiera Bank Spółdzielczy w Jaworze

 

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Janowice Duże integrują mieszkańców regionu promując tradycje ludowe
Następny wpis
Informacja – rusza DL 2017

Zobacz podobne

Menu