Konkurs „Działaj Lokalnie” 2013

Stowarzyszenie Kaczawskie z dniem 2 kwietnia 2013 ogłasza nabór wniosków do Programu „Działaj Lokalnie” na terenie Partnerstwa Kaczawskiego.

W VIII edycji Programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Konkurs jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Do składania wniosków zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z terenu gmin: Bolków, Jawor, Jeżów Sudecki, Krotoszyce, Męcinka, Mściwojów, Świerzawa, Paszowice, Pielgrzymka, Wojcieszów, Wądroże Wielkie, Zagrodno oraz Złotoryja (gmina wiejska i miejska), które planują prowadzić działania na obszarze jednej z wymienionych gmin.

Założenia i cele konkursu oraz wszystkie niezbędne wytyczne, z którymi należy się zapoznać przed złożeniem wniosku o dotację znajdują się w Regulaminie konkursu, który jest do pobrania poniżej.

Harmonogram konkursu:

do 6 maja 2013 – przyjmowanie wniosków
do końca maja 2013 – rozstrzygnięcie konkursu
od 1 czerwca 2013 do 28 lutego 2014 – realizacja projektów

Szkolenia:
W najbliższym czasie Stowarzyszenie Kaczawskie przeprowadzi spotkania szkoleniowe dla organizacji oraz grup nieformalnych z terenu Partnerstwa Kaczawskiego zainteresowanych złożeniem wniosku o dotację w ramach Programu „Działaj Lokalnie”.

W programie szkolenia: zaprezentowanie najnowszych informacji dotyczących Programu „Działaj Lokalnie”, jak budować projekt, przygotowanie wniosku o dotację, przykłady i źródła ciekawych pomysłów na pobudzenie aktywności lokalnej.

Terminy i miejsca najbliższych szkoleń z Działaj Lokalnie w 2013 roku:

Mściwojów – 15.04.2013 (poniedziałek) godzina 10.00, w Urzędzie Gminy w Mściwojowie (sala narad).
Bolków – 16.04.2013 (wtorek) godzina 10.00. w Urzędzie Miasta w Bolkowie (ul. Rynek 1).
Złotoryja – 17.04.2013 (środa) godzina 10.00. w Urzędzie Miasta w Złotoryi (Plac Orląt Lwowskich 1).

Szkolenia skierowane są do: organizacji pozarządowych, ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich, grup nieformalnych, sołectw oraz pracowników urzędów.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o e-mailowe lub telefoniczne potwierdzenie swojej obecności bezpośrednio u koordynatora

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać w siedzibie Stowarzyszenia Kaczawskiego oraz u koordynatora programu Pana Łukasza Żubera.

Stowarzyszenie Kaczawskie
59-407 Mściwojów 45a
tel./ fax. – (76) 872 87 18

REGULAMIN_DL_2013(1)

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Konkurs Działaj Lokalnie 2012 – wyniki
Następny wpis
Konkurs „Działaj Lokalnie” 2013 – wyniki oceny formalnej

Zobacz podobne

Menu