W naszej gminie pomoc płynie! Gokuś też z kultury słynie!

Czas trwania: czerwiec – październik 2020 r.
Nazwa dotowanego: Gminne Centrum Kultury i Biblioteka im. Zenona Bernackiego w Pielgrzymce
Dofinansowanie: 4.100 zł
Wartość całkowita projektu: 5.400 zł zł


Głównym celem projektu było zmniejszenie negatywnych skutków izolacji spowodowanej sytuacją związaną z pandemią, dostarczenie mieszkańcom rozrywki oraz ciekawej alternatywy spędzania wolnego czasu.

Przeprowadziliśmy szereg spotkań (w każdym z sołectw na terenie naszej gminy, tj. Pielgrzymka, Twardocice, Sędzimirów, Proboszczów, Nowa Wieś Grodziska, Czaple, Wojcieszyn), podczas których wszyscy chętni mieli okazję do poznania naszej maskotki Gokusia. Była to nie lada atrakcja nie tylko dla najmłodszych, również starsi mieszkańcy chętnie uczestniczyli w naszych akcjach. Gokuś edukował na temat bezpieczeństwa (rozdając między innymi maseczki ochronne, głosząc edukacyjne wierszyki na temat dbania o higienę oraz zachowywania bezpiecznej odległości), przeprowadziliśmy zajęcia z aerobiku, które również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Ponadto maskotka czytała dzieciom książki, opowiadała bajki, a także prowadziła mnóstwo gier oraz zabaw dla mieszkańców. Gokuś stał się rozpoznawalnym elementem naszej gminy, na każdym kolejnym spotkaniu, które szeroko ogłaszaliśmy w naszych mediach społecznościowych, brało udział coraz więcej osób. W chwili obecnej Gokuś nadal bierze udział w większości imprez, które odbywają się na naszym terenie, jest symbolem, który wywołuje uśmiechy na twarzach odbiorców.

Działania zrealizowane w ramach projektu:

  • Konkurs na wiersz/rymowankę związaną z koronawirusem.
  • Zakup maskotki promującej gminę.
  • Spotkania z maskotką na terenie wszystkich sołectw gminy.
  • Zajęcia z aerobiku dla najmłodszych, prowadzone przez maskotkę.
  • Czytanie oraz opowiadanie bajek przez Gokusia.
  • Kolportaż maseczek ochronnych oraz rozdawanie ich mieszkańcom (edukacja prozdrowotna).

Rezultaty Projektu:

Rezultatem projektu była integracja mieszkańców gminy (m.in. międzypokoleniowa), edukacja zdrowotna, zachęcenie do aktywności fizycznej, zapewnienie odbiorcom rozrywki. Maskotka stała się także rozpoznawalnym symbolem na terenie gminy, promującym działalność Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Pielgrzymce, a także Ośrodków Działaj Lokalnie.


Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie Kaczawskie.

Jesteś zainteresowany udziałem w Programie Działaj Lokalnie?
Masz pomysł na aktywizację środowiska, w którym żyjesz i poszukujesz środków finansowych na ten cel?

Skontaktuj się z jego koordynatorką – Julią Jankowską
e-mail: dzialajlokalnie@kaczawskie.pl, tel. 730-663-611

Ośrodek Działaj Lokalnie
Stowarzyszenie Kaczawskie

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Kultura Bliżej Ludzi
Następny wpis
#CzekamyNaWas w Wojcieszowie!

Zobacz podobne

Menu