Zaproszenie na VII Kaczawski Jarmark Wielkanocny

W imieniu organizatorów 7. Kaczawskiego Jarmarku Wielkanocnego mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tej uroczystości. 7. Kaczawski Jarmark Wielkanocny odbędzie się 13 kwietnia 2014 r. w Paszowicach, a jego organizatorami są Gmina Paszowice, Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach i Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Kaczawskie.

Celem Jarmarku jest szeroko pojęta promocja naszego regionu, zwanego Krainą Wygasłych Wulkanów oraz prezentacja tradycji chrześcijańskiej i dorobku kulturalnego związanego ze świętami Wielkiej Nocy, a także pokazanie nas samych – mieszkańców Gór i Pogórza Kaczawskiego. Pragniemy również, aby wspólne przeżycie przedświątecznych chwil wpłynęło na zacieśnienie wzajemnych relacji i przyjaźni wśród mieszkańców naszego regionu. Do aktywnego udziału w organizacji tego wielkiego i wyjątkowego przedsięwzięcia zapraszamy artystów, rękodzielników, rzemieślników, wytwórców produktów lokalnych, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich i zespoły folklorystyczne z naszego regionu, a także szkółkarzy, sadowników, producentów winorośli i kwiatów, hodowców gołębi i in. (drób, króliki).

Dla uczestników Jarmarku przygotowaliśmy trzy konkursy, do udziału w których serdecznie zapraszamy: Konkurs na Palmę Wielkanocną, Konkurs na Stół Wielkanocny Konkurs na baby i inne ciasta wielkanocne Zasady udziału w konkursach zawiera osobny regulamin.

Zgłoszenia do udziału w Kaczawskim Jarmarku Wielkanocnym są przyjmowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Paszowicach, Paszowice 142, tel. 76 8701113, e-mail swiderska@paszowice.pl.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do udziału mieszkańców Gór i Pogórza Kaczawskiego. Dyrektor GOK w Paszowicach Wójt Gminy Paszowice Małgorzata Świderska Sebastian Oszczęda Program 7. Kaczawskiego Jarmarku Wielkanocnego Paszowice, 13 kwietnia 2014 r. godz. 11 – 17

Teren rekreacyjny przy GOK i świetlica wiejska w Paszowicach – wystawa i sprzedaż wyrobów rękodzielniczych, – prezentacja potraw i ciast świątecznych, – konkursy: na stół wielkanocny; na baby i inne ciasta wielkanocne; na palmę wielkanocną – dekoracje świąteczne – kiermasz sadzonek, krzewów ozdobnych, drzew owocowych, winorośli, kwiatów,

11.00 – Msza święta w kościele pw. Trójcy Świętej w Paszowicach

12.30 – Oficjalne otwarcie 7. Kaczawskiego Jarmarku Wielkanocnego

13.00 – 16.00 występy zespołów ludowych, chóru „Albertówka”, chóru z Rapotina (Czechy).

16.15 – ogłoszenie wyników konkursów na stół wielkanocny, baby i inne ciasta wielkanocne, na palmę wielkanocną. Stoiska towarzyszące: stoisko informacyjne Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie. Impreza współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z EFRROW w ramach umowy przyznania pomocy na działanie 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007 – 2013, Oś 4 Leader. Instytucja zarządzająca – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Instytucja pośrednicząca – Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie”.

regulamin i formularz – konkurs na ciasto i babę

regulamin i formularz – konkurs na stół

regulamin i formularz – konkurs na palmę

zgłoszenie na kiermasz roślin

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Wielkanocne warsztaty rękodzieła – Kraszanki, pisanki
Następny wpis
Nabór wniosków w LGD Partnerstwo Kaczawskie

Zobacz podobne

Menu