1 z 15. Wojcieszów – zręcznościowy plac zabaw dla dzieci

Przedstawiamy jeden z kilkunastu zrealizowanych w tym roku projektów na terenie Partnerstwa Kaczawskiego z wykorzystaniem środków Programu Działaj Lokalnie X. Fundusze te od 10 lat skutecznie rozdziela Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kaczawskie. W 2017 r. była to pula 55.000 zł.

Tytuł projektu: Zręcznościowy plac zabaw dla dzieci.
Nazwa dotowanego: Stowarzyszenie Ziemia Aktywnych
Wartość projektu: 7.095 zł
Kwota dofinansowania: 4.500 zł

Cel projektu: głównym celem projektu było połączenie w działaniach 3 wspólnot mieszkaniowych poprzez realizację pomysłu miejscowej młodzieży – utworzenia zręcznościowego placu zabaw dla dzieci.
Działania zrealizowane w ramach projektu: w trakcie realizacji projektu w sierpniu zostały przygotowane projekty urządzeń, zostały zawarte umowy dotyczące wykonawstwa i użytkowania terenu. We wrześniu został uporządkowany teren oraz zostały odnowione 4 ławki i 2 stoły. W październiku odbyły się 3 spotkania, w czasie których zamontowano poszczególne urządzenia i wzmocniono ich posadowienie. Prace wykonywali wolontariusze: członkowie stowarzyszenia oraz mieszkańcy wspólnot.
Mieszkańcy 3 wspólnot otrzymali 2 pisemne informacje o projekcie (identyczne informacje pojawiły się na Facebook), w trakcie realizacji na Facebook były umieszczane fotorelacje z wykonywanych prac. Fotorelacja z zakończenia projektu ukazała sie równiez na www.regionfan.pl oraz na www.wojcieszow.pl.

Rezultaty projektu: w wyniku prac został oczyszczony i zagospodarowany teren, zostały odnowione 2 stoły i 4 ławki, powstał 1 zręcznościowy plac zabaw dla dzieci z 1 ruchomym mostkiem, 1 równoważnią, 1 ścianką wspinaczkową, 1 „ścieżką-przeskakiwanka”. Mieszkańcy 3 wspólnot otrzymali 240 ulotek informujących o pracach w projekcie.

Odbiorcy projektu: odbiorcami projektu byli mieszkańcy 3 wspólnot mieszkaniowych, przede wszystkim dzieci zamieszkujące okolice ul. Żeromskiego i ul. Górniczej w Wojcieszowie

Partnerzy w realizacji projektu: w czasie realizacji projektu współpracowano z władzami Gminy Wojcieszów oraz z radami 3 wspólnot mieszkaniowych.

Jesteś zainteresowany udziałem w Programie Działaj Lokalnie?
Skontaktuj się z jego koordynatorem Krzysztofem Kowalczykiem, e-mail: dzialajlokalnie@partnerstwokaczawskie.pl

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Mściwojowie.

Program Działaj Lokalnie na obszarze Partnerstwa Kaczawskiego wspiera Bank Spółdzielczy w Mściwojowie.

 

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Umowy podpisane, czas na realizację projektów
Następny wpis
2 z 15. Świerzawa. Dla każdego coś dobrego

Zobacz podobne

Menu