2 z 15. Świerzawa. Dla każdego coś dobrego

Szczęśliwie zakończyła się realizacja kolejnego projektu wdrażanego w tegorocznej edycji Programu Działaj Lokalnie. Zapraszamy do zapoznania się krótką relacją ze Świerzawy.

Tytuł projektu: Dla każdego coś dobrego – międzypokoleniowa strefa uśmiechu
Nazwa dotowanego: Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie
Wartość projektu: 5.460,00 zł
Wartość dofinansowania: 3.000,00 zł

Cel projektu: głównym celem projektu było zainicjowanie współpracy mieszkańców na rzecz dobra wspólnego w postaci ogólnodostępnego miejsca piknikowych spotkań. Celem była również integracja międzypokoleniowa.

Działania zrealizowane w ramach projektu: podczas regularnych spotkań nieopodal stadionu i kompleksu sportowego „Orlik”, w zaciszu drzew, liczne grono wolontariuszy przygotowało miejsce piknikowych spotkań. Działania polegały na zagospodarowaniu terenu poprzez: przygotowanie i uporządkowanie podłoża, skoszenie trawy, wyrwanie chwastów, wydzielenie miejsca na ognisko, postawienie długiego stołu i ławek oraz grilla, naprawie słupków ogrodzenia. Głównym wydarzeniem projektu był rajd po naszej malowniczej okolicy adresowany do członków lokalnej społeczności. Wydarzenie zakończył piknik przy wspólnym grillu.

Rezultaty projektu: realizacja projektu pozwoliła zaspokoić potrzeby lokalnej społeczności – ludzie zyskali nową, atrakcyjną możliwość spędzania czasu wolnego – ogólnodostępne miejsce sprzyjające integracji i rekreacji. Fakt, że sami wykonali większość prac spowodował wzmocnienie współpracy oraz zacieśnienie więzi, co przyczyniło się do budowy pozytywnych relacji międzyludzkich. Zagospodarowana przestrzeń jest przyjazna dla rodzin z dziećmi, młodzieży i seniorów. Daje doskonały powód do wyjścia z domu.

Odbiorcy projektu: odbiorcami projektu są mieszkańcy gminy Świerzawa, a także odwiedzający ją turyści. Są to osoby w różnym wieku i różnych profesji. Chodź w prace w wykonane w ramach projektu byli zaangażowani przede wszystkim członkowie Klubu Seniora, powstałe miejsce piknikowych spotkań jest ogólnodostępne i służy całej społeczności lokalnej (liczącej ponad 7,5 tys. osób).
Partnerzy w realizacji projektu: partnerzy współpracujący z Klubem Seniora to: Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie, które użyczyło terenu, środka transportu oraz środków materialnych tj. aparat fotograficzny, narzędzia ogrodnicze, sprzęt komputerowy oraz udzielało wsparcia konsultacyjnego; lokalne firmy – zakład usługowy oraz kuźnia, które użyczyły środka transportu oraz wolontariusze.

 

Jesteś zainteresowany udziałem w Programie Działaj Lokalnie?
Skontaktuj się z jego koordynatorem Krzysztofem Kowalczykiem
e-mail: dzialajlokalnie@partnerstwokaczawskie.pl

 

 

 

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Mściwojowie.
Program Działaj Lokalnie na obszarze Partnerstwa Kaczawskiego wspiera Bank Spółdzielczy w Jaworze.

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
1 z 15. Wojcieszów – zręcznościowy plac zabaw dla dzieci
Następny wpis
3 z 15 Bolków – Edukacyjna ścieżka dendrologiczna

Zobacz podobne

Menu