15.2018 Integracja międzypokoleniowa – Legnickie Pole

Integracja międzypokoleniowa, szczególnie dzieci, młodzieży z osobami starszymi była mottem przewodnim realizowanego w 2018 r. przez społeczność Legnickiego Pola projektu w ramach Programu Działaj Lokalnie X. Realizatorom zależało na aktywizacji osób starszych, poprzez wspólne zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Dzięki tym zajęciom obie grupy mogły się wiele nauczyć. Zarówno młodzież mogła czerpać z doświadczenia życiowego osób starszych, jak i osoby starsze mogły się wiele nauczyć od młodych ludzi, przede wszystkim z zakresu nowości technologicznych (obsługa komputera, smartfona, zasady poruszania się po internecie, mediach społecznościowych).

W ramach projektu zorganizowano wycieczkę do Dobkowa na warsztaty ceramiczne oraz przeprowadzono piknik sportowy w terenie, w którym brały udział całe rodziny, super razem spędzając czas biorąc udział w różnych konkurencjach. Ponadto przeprowadzono zajęcia na których przedstawiono zasady działania i obsługi nowoczesnych urządzeń, warsztaty rękodzielnicze w trakcie, których tworzono między innymi stroiki świąteczne, kartki, różnego rodzaju ozdoby. Było też wspólne gotowanie.

Tytuł projektu: Integracja międzypokoleniowa
Nazwa dotowanego: Stowarzyszenie Legnickie Pole
Wartość projektu: 5 836 zł
Wartość dotacji Działaj Lokalnie: 3 500,00 zł

Efekty osiągnięte poprzez realizację projektu to przede wszystkim, integracja społeczna, pokazanie że różne grupy społeczne mogą mieć wspólne tematy, dzielenie się doświadczeniami, wspólne spędzanie wolnego czasu. Głównym efektem zrealizowanego projektu jest połączenie dwóch pokoleń i pokazanie że każda z tych grup ma wiele do zaoferowania dla drugiej grupy co również niewątpliwie przyczyniło się do integracji społecznej. Niewątpliwie projekt wpłynął na wzmacnianie współpracy, solidarności lokalnej społeczności, wskazał nowe atrakcyjne możliwości wspólnego spędzania czasu wolnego.

Partnerzy w realizacji projektu: Sołectwo Legnickie Pole, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu, Koło Gospodyń Wiejskich Legnickie Pole.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie Kaczawskie.

Realizację Programu Działaj Lokalnie na obszarze Partnerstwa Kaczawskiego wspiera Bank Spółdzielczy w Mściwojowie.

Jesteś zainteresowany udziałem w Programie Działaj Lokalnie?
Skontaktuj się z jego koordynatorem Krzysztofem Kowalczykiem
e-mail: dzialajlokalnie@kaczawskie.pl,
tel. 69867747

Ośrodek Działaj Lokalnie
Stowarzyszenie Kaczawskie

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
14.2018 Lokalni Patrioci Działają Lokalnie – Świerzawa
Następny wpis
16.2018 Dla dobra wspólnego działamy … Kosiska

Zobacz podobne

Menu