Nasza historia dla Waszej inspiracji

Jak to się właściwie zaczęło? Kto za tym stoi? Do kogo należy Sudecka Zagroda Edukacyjna? Czym się różni Stowarzyszenie Kaczawskie od LGD? Co to jest program LEADER i jak można pozyskać dotację na działalność? Otrzymujemy takie pytania dosyć często. Równie często pytają takie: jak wam się to udało? Jak to robicie, że nadal działacie od tylu lat?

Zebraliśmy dla Was odpowiedzi w jednym miejscu. Opowiedzieliśmy swoją historię – początki, pierwsze działania, narodziny pomysłu na centrum edukacji o regionie a także jego nazwę – Kraina Wygasłych Wulkanów.

W filmie „Partnerstwo Kaczawskie – historia prawdziwa” opowiedzieliśmy historię naszej lokalnej wspólnoty, którą budujemy od blisko 20 lat, pracując na rzecz regionu Krainy Wygasłych Wulkanów – Gór i Pogórza Kaczawskiego. Droga ta nie zawsze była prosta, ale udało się przetrwać do dziś, dzięki zaangażowaniu i wsparciu dużej grupy ludzi.

Dla początkujących liderów, aktywistów lokalnych, społeczników

Na podstawie naszej historii i doświadczeń przygotowaliśmy dla Was materiały do samodzielnej nauki.

Dla Was – dla początkujących liderów, działaczy społecznych, aktywistów lokalnych. Bez względu na Wasz wiek – jeśli dopiero zaczynacie się „udzielać”, pracować w grupie sąsiadów, przyjaciół czy rodziny na rzecz swojej społeczności – ten materiał jest dla Was.

Obejrzyj film i odpowiedz na pytania, a potem skorzystaj z materiałów bonusowych!

Chcielibyśmy, aby ta historia była dla Was inspiracją, lekcją, „studium przypadku”, z którego być może wyciągniecie coś wartościowego dla siebie. Pomoże Wam ten formularz do samodzielnej pracy. Aby obejrzeć film i wypełnić arkusz samodzielnej pracy potrzebujecie około godziny. Znajdźcie więc chwilę na spokojną pracę.

Na wytrwałych na końcu czeka niespodzianka – film bonusowy – specjalnie od nas dla Was, a także zestaw przydatnych linków i dalszych materiałów, które mogą Wam posłużyć w dalszej pracy. Trzymamy za Was kciuki, abyście się nie poddawali na swojej drodze społecznych i kreatywnych działań.

Film oraz materiały szkoleniowe współfinansowano ze środków Unii Europejskiej z EFFROW, działanie N19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego, w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszaru Wiejskich, na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji realizowane przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie”.

Za treść materiału odpowiada Stowarzyszenie Kaczawskie.

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Wyniki konkursu Działaj Lokalnie 2020
Następny wpis
Walne Zgromadzenie wybrało nowy Zarząd Stowarzyszenia

Zobacz podobne