Ogłoszenie o konkursie grantowym „Działaj Lokalnie VII” w 2012 roku

Stowarzyszenie Kaczawskie z dniem 5 marca 2012 ogłasza nabór wniosków do Programu „Działaj Lokalnie” na terenie Partnerstwa Kaczawskiego.

W VII edycji Programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Konkurs jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Do składania wniosków zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z terenu gmin: Bolków, Jeżów Sudecki, Krotoszyce, Męcinka, Mściwojów, Świerzawa, Paszowice, Pielgrzymka, Wojcieszów, Wądroże Wielkie, Zagrodno i Złotoryja – gmina wiejska, które planują prowadzić działania na obszarze jednej z wymienionych gmin.

Założenia i cele konkursu oraz wszystkie niezbędne wytyczne, z którymi należy się zapoznać przed złożeniem wniosku o dotację znajdują się w Regulaminie konkursu, który jest do pobrania poniżej.

Harmonogram konkursu:

do 3 kwietnia 2012 – przyjmowanie wniosków do godziny 16.00 (liczy się data wpływu do Stowarzyszenia)
do końca kwietnia 2012 – rozstrzygnięcie konkursu
od 1 maja do 31 października 2012 – realizacja projektów

Szkolenia:
W najbliższym czasie Stowarzyszenie Kaczawskie przeprowadzi spotkania szkoleniowe dla organizacji oraz grup nieformalnych z terenu Partnerstwa Kaczawskiego zainteresowanych złożeniem wniosku o dotację w ramach Programu „Działaj Lokalnie”.

W programie szkolenia: zaprezentowanie najnowszych informacji dotyczących Programu Działaj Lokalnie, jak budować projekt, przygotowanie wniosku o dotację, przykłady i źródła ciekawych pomysłów na pobudzenie aktywności lokalnej.

Terminy i miejsca najbliższych szkoleń z Działaj Lokalnie w 2012 roku:

1. Złotoryja – 19.03.2012 (poniedziałek) godzina 10.00. w Urzędzie Gminy w Złotoryi (al. Miła 4, sala narad).
2. Mściwojów – 20.03.2012 (wtorek) godzina 10.00, w Urzędzie Gminy w Mściwojowie (sala narad).

Szkolenia skierowane są do: organizacji pozarządowych, ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich, grup nieformalnych, sołectw oraz pracowników urzędów.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o telefoniczne potwierdzenie swojej obecności bezpośrednio u koordynatora

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać w siedzibie Stowarzyszenia Kaczawskiego oraz u koordynatora programu Pana Łukasza Żubera.

Stowarzyszenie Kaczawskie
59-407 Mściwojów 45a
tel./ fax. – (76) 872 87 18

REGULAMIN_DL_2012

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Wyniki konkursu Działaj Lokalnie 2011
Następny wpis
Konkurs Działaj Lokalnie VII – wyniki oceny formalnej

Zobacz podobne

Menu