Spotkanie Rady Naukowej

W dniach 15-16 marca w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej Dobkowie odbyło się doroczne spotkanie Społecznej Rady Naukowej.

Społeczna Rada Naukowa to grupa przedstawicieli środowisk akademickich z sześciu uczelni wyższych, przede wszystkim specjalistów nauk o Ziemi, nauk przyrodniczych oraz turystyki.

W marcowym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Rada debatowała nad możliwościami współpracy Stowarzyszenia Kaczawskiego ze środowiskiem akademickim, pomysłami na realizację wspólnych, partnerskich projektów, a także nad działalnością edukacyjną i turystyczną Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Najważniejszym jednak tematem były działania zmierzające do utworzenia Geoparku UNESCO Kraina Wygasłych Wulkanów. Stowarzyszenie Kaczawskie będzie w najbliższym roku koordynowało cały długotrwały i wymagający proces aplikacyjny do Światowej Sieci Geoparków UNESCO, a członkowie Rady Naukowej swoim doświadczeniem i ekspertyza od początku wspierają te działania.

Wszystkim członkom Rady dziękujemy za przybycie i aktywny udział oraz za nieustające wsparcie w realizacji projektów i promocji regionu Krainy Wygasłych Wulkanów na arenie krajowej i międzynarodowej.

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Kadra Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej z wizytą na Śląsku
Następny wpis
Rusza kolejna edycja Programu Działaj Lokalnie

Zobacz podobne

Menu