Złotoryja dawniej i dziś

30 maja odbył się spacer po historycznych miejscach Złotoryi. Uczestniczyła w nim 30 osobowa grupa uczniów złotoryjskich szkół.

Spacer po moim pięknym mieście rozpoczęliśmy od Góry Mikołaja, gdzie znajduje się Kościół Mikołaja. To najstarsza historyczna część Złotoryi. Drugim punktem spaceru była Góra Mieszczańska wraz z Parkiem Miejskim. Z Góry Mikołaja udaliśmy się do zabudowań klasztornych pod wezwaniem św. Jadwigi. Ze świątyni udaliśmy się na Rynek Miejski – Górny i Dolny. Po drodze podziwialiśmy kamienice mieszczańskie z okresu XVI i XX w. Ostatnim miejscem naszego spaceru była najstarsza świątynia Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Uczestnicy zapoznali się z dorobkiem kulturowym Złotoryi w kontekście najważniejszych wydarzeń historycznych. Pragnąłem ukazać wkład kilku kultur i nacji na charakter miasta.

Spacer został zorganizowany w ramach projektu Młodzi odkrywają tajemnice i potencjał regionu – budujemy Centrum Aktywności Społecznej „Wulkan”, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Kaczawskie i Stowarzyszenie Nasze Rio w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW.

Tomasz Szymaniak

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
W Zielonym Laboratorium
Następny wpis
Wyniki konkursu „Działaj Lokalnie” 2017

Zobacz podobne

Menu