Punkt informacji turystycznej i biblioteka regionalna

W pierwszej połowie 2019 roku Stowarzyszenie Kaczawskie zrealizowało prace wykończeniowe na poddaszu budynku dawnej stodoły Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Prace polegały na adaptacji piętra poddasza na pomieszczenia punktu informacji turystycznej oraz biblioteki regionalnej i miejsca spotkań mieszkańców wraz z niezbędnym zapleczem socjalnym i sanitarnym.

Wykonawcą całości inwestycji było Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe JANEX z Kamiennej Góry. Wykonawcę wyłoniono w postępowaniu ofertowym, którego szczegóły można prześledzić tutaj. Poniżej galeria przedstawiająca kolejne postępy prac.

Pomieszczenia oficjalnie zaprezentowano podczas Święta Geoparku, poza biblioteką można było obejrzeć również wystawę poświęconą Geopunktom Krainy Wygasłych Wulkanów. Filmowa relacja z wydarzenia znajduje się poniżej:

Operacja pn. „Punkt informacji turystycznej i promocji oferty kulturalnej regionu wraz z biblioteką regionalną w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie” realizowana przez Stowarzyszenie Kaczawskie, mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej regionu Krainy Wygasłych Wulkanów, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2  „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020. Operacja realizowana w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2023, wdrażanej przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie”.

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Mapa Geoturystyczna Geoparku Krainy Wygasłych Wulkanów
Następny wpis
Inwentaryzacja geologiczna Geoparku

Zobacz podobne

Menu